יצירת קשר

מקררים

מקררים הם דבר שרוב הסיכויים שלפחות בעידן המודרני אנחנו לא יכולים בלעדיו. אנחנו לא יכולים בלעדיו לא בגלל שאנחנו חסרי יכולת אלא בגלל שהמצב שמוכתב לנו כרגע לא מאפשר לנו לגדל בעצמנו אוכל (לפחות זה הרבה יותר קשה למי שגר בתוך עיר), לא יכולים לצוד לעצמנו אוכל (פשוט מהסיבה שחיות פראיות כבר כמעט ולא קיימות) ובאופן כללי הרבה אנשים מעדיפים להיות יותר מדי עסוקים מכדי להשקיע את המאמץ שאחרת היה נדרש בסיפוק האוכל שלהם מדי יום ביומו.

מקררים מאפשרים לנו נוחות- נוחות מהבחינה שאנחנו יכולים לקנות כמות מסוימת של אוכל ולאחסן אותה בתוך מקררים וכך לא להצטרך להגיע לסופר כל כמה ימים ולחדש את המלאי. מקררים מאפשרים לנו לקנות מספיק אוכל למשך תקופה מסוימת שאנחנו קובעים לעצמנו מראש (למשל פעם בשבוע זה די סטנדרטי אצל הרבה אנשים) וכך לאפשר לנו להשקיע את הזמן שאחרת היינו משקיעים בקניה מחודשת של אוכל בדברים אחרים (בחישוב פשוט, הזמן שלוקח לנו להגיע, לקחת את כל המוצרים, לעמוד בתור בקופה, לחזור הביתה ולאחסן את המוצרים הוא כמעט כפליים אם אנחנו עושים את זה פעמיים בשבוע לעומת פעם בשבוע).

מקררים הפכו את החיים שלנו להרבה יותר נוחים גם מהבחינה שהם מאפשרים לנו לשמור על אוכל שכן הוכן על ידינו למשך כמה זמן וכך גם אנחנו יכולים "למחזר" מאכלים שהוכנו לפני כמה ימים (כמובן שכדאי לבדוק האם הם עדיין אכילים) ואפילו להכין מהם מנה חדשה (כמו שאריות של דגנים וקטניות שמכניסים לתוך תבני אפיה עם ביצים ויוגורט והופכים אותם לפשטידה).

מקררים הם דבר נוח. הם דבר נוח מהרבה בחינות מכיוון שהם מאפשרים לנו לשמור בקירור ולמשך זמן דברים שאחרת לא הייתה לנו אפשרות לעשותם. מוצרים רגישים כמו מוצרי חלב ובשר (ומוצרי סויה לבריאים ולצמחונים מבינינו, וגם לאלה שלא אם קרה מצב והם אוכלים סויה) שאחרת היו מתקלקלים תוך כמה בימים במקרה הטוב ותוך יום במקרה הרע עכשיו יכולים להיות בעלי חיי מדף הרבה יותר גבוהים מבדרך כלל ולאפשר לנו לעסוק בדברים אחרים שאחרת היו מושקעים בקניה מחודשת (כל פעם במנות קטנות) של מוצרים אלה במקום קניה מרוכזת וגדולה שלהם.

בעיקר למשפחות מרובות ילדים שצריכות תכולה גבוהה של אוכל קניה מיני סיטונאית (משפחות דתיות שקונות אוכל ל-10 ילדים זו כבר ממש קומונה קטנה) נעזרת במקררים כדי לשמור על האוכל שאחרת היה מאוד קשה לשמור אותו ולתפקד בלעדיו.

מקררים הפכו את החיים שלנו להרבה יותר קלים, בעיקר בעידן המודרני שבו אנשים עסוקים מדי מכדי להכין לעצמם את האוכל (וחבל) ומסתמכים על ארוחות מוכנות (ע"י מסעדות, אמא, חברה, אישה או אוכל קפוא) שנלקחות מהמקרר כדי להזין את עצמם.

למידע ופרטים נוספים בקרו באתר co.il.פורטלהרהיטים.www